Конспект уроку. 9 клас

Правознавство. 9 клас

Тема: Власність у нашому житті

Мета: ознайомити школярів з поняттям «власність», шляхами її набуття та реаліза­ції, правами неповнолітніх власників; озна­йомити школярів з нормами Цивільного кодексу України, що стосуються права влас­ності; формувати навички роботи і прак­тичного використання нормативних актів; виховувати почуття відповідальності.

Обладнання: Конституція України, витяги з Цивільного кодексу України, блок-схема «Право власності», довідник-школяра.

Основні поняття: «власність», «користуван­ня», «володіння», «розпорядження», «види власності».

Очікувані результати
Після уроку учні зможуть:
·        дізнатись, що таке власність;
·        як набути права власності;
·        як здійснюють право власності непо­внолітні;
·        пояснити, що значить бути власником;
·        які види власності існують в Україні;
·         навчитись користуватися статтями Ци­вільного кодексу України;
·        розв'язувати юридичні задачі.
Тип уроку: урок вивчення нових знань.

Хід уроку


І. Організаційний момент

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Власність у нашому житті

«Коло ідей»
·        Що таке власність?
Робота з правовим документом

Опрацювати ст. 41 Конституції України і да­ти відповідь на запитання.
·        Яке право громадян України відображає ця стаття?

Робота з поняттям
«Право власності», види, поняття.

Експеримент-провокація

У ч и те л ь: Беру річ в одного з учнів. Я во­лодію цією річчю — маю змогу тримати її в руках, перекласти.

Дайте відповідь на запитання:

1.     Що не подобається власнику?
2.     Яку норму я порушила?


·        Що означає «володіти річчю?»

Право володіння – фактичне володіння річчю, що дає можливість особі фізично або господарчо впливати на неї.

Робота з поняттям

Право володіння – фактичне володіння річчю, що дає можливість особі фізично або господарчо впливати на неї.

Дайте відповідь на запитання:

1.     Для чого потрібна ця річ?
2.     Яку користь вона приносить?


Право користування – законна можливість експлуатації речі

Дайте відповідь на запитання:

1.     Які дії може вчинити власник?
2.     За яких умов можливе позбавлення права власності?

Підстави для позбавлення права власності:
1.     Примусове відчуження (за умови попереднього і повного відшкодування).
2.     Конфіскація майна (виключно за рішення суду в умовах і порядку, визначеному законом).
3.     Обмеження (за умови завдання шкоди правам, свободі і гідності людей, інтересам суспільства).

Робота з підручником
Опрацюйте за текстом підручником питання «Форми власності» і побудуйте схему.

ФОРМИ ВЛАСНОСТІ
(гарантуються Конституцією України, Законом України «Про власність»)
 
 













ІІІ. Закріплення нових знань

Наведений перелік об’єктів розподіліть відповідно за формами власності.

1)    Літаки-винищувачі (д);
2)    Жовтоводська ЗОШ№12 (к);
3)    Скутер (п);
4)    Залізниця (д);
5)    Приватизована квартира (п);
6)    Кафе «Сузір’я» (п);
7)    Платиновий перстень (п);
8)    Національний університет Т.Г. Шевченка (д);
9)    Чорноморський заповідник (д);
10) МСЧ-9 м. Жовті Води (к);

«Мозковий штурм»
·        Як стати власником?

1.     Купівля.
2.     Дарування
3.     Знахідка, скарб
4.     Успадкування
5.     Приватизація
6.     Виготовлення речі

ІV. Підсумок уроку

Завершення виготовлення блок-схеми.


V. Рефлексія

Метод «Мікрофон»

1.     Чого ми навчились на уроці?
2.     Які ваші особисті досягнення? (заповнюють таблицю)

VІ. Домашнє завдання

Опрацювати відповідний матеріал підручника, виконати завдання до параграфа.


Немає коментарів:

Дописати коментар